0 +
Z nami prek 500 podjetij
0 +
poglobljenih člankov v reviji
0
izdaj letno
0 +
sledilcev

REVIJA EKO DEŽELA

POSEBNE TEMATSKE IZDAJE

V uredništvu Eko dežele vsak mesec pripravimo strokovno revijo z različnih področij iz sveta gospodarstva. V revijah, kjer poglobljeno pišemo o prometu, okolju, energetiki, industriji, trajnostnem razvoju, zdravju in številnih drugih temah, vsako tematiko temeljito novinarsko obdelamo iz vseh zornih kotov – predstavimo trenutno stanje v državi, pomanjkljivosti in izzive, domače in svetovne trende, še zlasti pa skušamo opozoriti na primere dobrih praks. Poiščemo uporabne in točne podatke, predvsem pa kot sogovornike vključimo strokovnjake, ki področje poznajo ne le iz teorije, ampak tudi iz prakse.

Na enem mestu vam torej ponujamo zbrane vse relevantne podatke o določeni temi, zato boste s prebiranjem naših revij prihranili čas in pridobili pomembne poslovne informacije, predvsem pa razširili obzorja.

Specialni paket

Bodite na tekočem z informacijami o gospodarskem trgu in hkrati oglašujte!
  • Oglaševanje na spletu
  • 12 posebnih izdaj
  • 12 tematik
  • 12 mesecev

Preberite na spletu

Do leta 2050 bo v Evropi zraslo skoraj 100 novih jedrskih elektrarn

V svetu trenutno obratuje 415 jedrskih reaktorjev za proizvodnjo električne energije v 33 državah (sem niso všteti raziskovalni reaktorji in reaktorji za pogon plovil), 62 jedrskih reaktorjev gradijo, število najavljenih novogradenj do leta 2050 pa samo v Evropi dosega številke blizu 100, pravijo na Ministrstvu za okolje, prostor in energijo. Kaj pa v Sloveniji?

Berite dalje »

Kako zelena je energija iz vetra?

Tudi Slovenija ima kar nekaj vetrnega potenciala, ki bi ga lahko izkoristili za pridobivanje električne energije, so ugotovili na pristojnem ministrstvu. A nasprotniki so prepričani, da so okoljski vplivi vetrnih elektrarn večji od koristi, ki jih prinašajo.

Berite dalje »

Zeleni prehod naj bo tudi pravičen

Elektroenergetska panoga ima v zelenem prehodu pomembno vlogo, saj gre za ključno vprašanje prihodnje energetske neodvisnosti, varnosti in trajnosti. Številne družbe so tako v ta namen že usmerile sredstva in napore.

Berite dalje »

Večino nevarnih odpadkov izvozimo

V zadnjih letih se količina proizvedenih nevarnih odpadkov v Sloveniji povečuje, pri tem pa glavnino predstavljajo tisti, nastali v industriji. Zaradi pomanjkanja ustreznih zmogljivosti se jih večina izvozi iz države.

Berite dalje »

Mikroplastika kvari naše zdravje in spreminja celotne ekosisteme

Plastika zaradi čedalje večjih količin negativno vpliva na osnovne fizične in kemijske procese. Njeni vplivi so izredno raznoliki in obsežni in jih šele začenjamo dobro razumeti. Obstajajo dokazi, da vpliva tako na živalski kot rastlinski svet, pa tudi na ljudi – nekateri mikrodelci plastike lahko prehajajo stene organov, celične membrane in vstopajo v krvni obtok ter v različne organe, vključno z jetri, pljuči in možgani.

Berite dalje »
(Visited 4.984 times, 67 visits today)
Close