BBC poroča, da je francosko mesto Colmar leta 2015 prebivalcem razdelilo brezplačne kokoši. Gospodinjstva morajo zagotoviti ustrezne pogoje za kokoši, posebni nadzorniki pa preverjajo, ali se jim dobro godi.
Vsako gospodinjstvo je tudi podpisalo dokument, ki jih zavezuje, da bodo vzgajali kokoši, pri čemer se zavedajo, da lahko nadzornik z oddelka za odpadke kadar koli opravi nadzor nad dobrim počutjem živali.
Gospodinjstvo je brezplačno prejelo kokoši, če imajo od 8 do 10 kvadratnih metrov prostora in primeren kurnik.
Prihranili prek 270 ton bioloških odpadkov
Poročilo Združenih narodov pravi, da dnevno zavržemo več kot milijardo obrokov, medtem ko je več kot 730 milijonov ljudi po svetu lačnih.
V desetih letih je bilo lokalnim prebivalcem razdeljenih 5282 kokoši, trenutno pa so odprte prijave za naslednji krog razdeljevanja junija 2025. »Glede na to, da ima kokoš v povprečju štiri leta življenjske dobe in da dnevno zaužije 150 g bioloških odpadkov, ocenjujemo, da smo od leta 2015 preprečili nastanek 273,35 tone bioloških odpadkov,« je ocenil predstavnik lokalne oblasti Eric Straumann.
Kokoši razdelili tudi v Belgiji
Podobno kot v Franciji so kokoši razdelili tudi v belgijskih mestih Mouscron in Antwerpen ter pokrajini Limburg. Gospodinjstva, ki so želela kokoši, so morala podpisati dogovor, da bodo kokoši gojili vsaj dve leti ter dokazati, da imajo dovolj prostora za njihovo rejo.