Pravijo mu tudi vertikalni vrt, saj prekriva štirindvajset metrov visoko steno stare meščanske hiše. Leta 2008 ga je uredil eden pionirjev urejanja tovrstnih vrtov, Francoz Patrick Blanc.
V vrtu uspeva kar okoli 15.000 rastlin 250-ih vrst. Vrt je del kulturnega središča Caixa Forum.
Sodobna tehnologija, ki omogoča, da vrt raste vertikalno
Osnova vertikalnega vrta je kovinsko ogrodje pritrjeno na zid. To preprečuje prenos vlage in vraščanje korenin v pročelje. Na ogrodje so pritrjene vodoodporne panelne plošče, preko njih pa je položena poliamidna tkanina. Tkanina preprečuje nekontrolirano razraščanje korenin ter enakomerno porazdeljuje vodo po površini.
Vodo in hranila dovajajo avtomatiziran sistem, ki omogoča kapljično zalivanje skozi luknjaste cevi. Vodo, ki je rastline ne porabijo oziroma ne izhlapi, zbirajo v namenskem koritu in ponovno uporabijo za zalivanje. Rastline so običajno posajene v tkanino že pred postavitvijo stene. Najprimernejše so počasi rastoče vrste nizkih trajnic, saj jih je najlažje vzdrževati.
Številne koristi
Vertikalni vrt predstavlja zanimivo in trajnostno rešitev širjenja zelenih površin tudi tam, kjer to na prvi pogled ni mogoče. To je zelo dobrodošlo, saj zelene površine v urbanem okolju izboljšajo bivalne razmere v estetskem in kakovostnem smislu. Prispevajo k boljši izolaciji stavb in zagotavljajo višjo vlažnost zraka.
Zelene površine hkrati bolje zadržujejo padavinske vode, zmanjšujejo učinke toplotnih otokov in varujejo pročelja pred vremenskimi skrajnostmi. Poleg tega še čistijo zrak saj zadržijo tudi do 85 % prašnih delcev.
Inovativni botanik
Patrick Blanc je prvi večji vertikalni vrt izdelal leta 1986 v Parizu, do danes pa jih je postavil že v številnih mestih po vsem svetu, od Japonske do Amerike. Eden najbolj znanih od leta 2005 krasi pročelje pariškega muzeja tradicijskih umetnosti Quai Branly-Jacques Chirac.