Radenci so seveda najbolj znani po zdravilišču in vrelcih mineralne vode. Slednjih pa je v mestu in okolici kar nekaj in pri nekaterih se lahko tudi odžejate, saj so prosto dostopni.
Najbolj slikovit je gotovo Petanjski vrelec na desnem bregu Mure. Pred več kot stoletjem so mineralno vodo iz vrelca prodajali pod znamko Petanjska slatina, kasneje je vrelec prevzela Radenska.
Danes se nahaja v leseni koči, saj mineralno vodo uporabljajo v Zdravilišču Radenci za mineralno kopel. Višek mineralne vode se nekaj metrov stran izliva v manjši tolmun in bližnjo Muro.
Potoček je nadvse slikovit, saj je zaradi vsebnosti mineralov obarvan rjavordeče. Okus slatine pa nekaterim odgovarja, drugim ne. V vsakem primeru je dobro imeti s seboj prazno steklenico. Vrelec se nahaja nedaleč stran od mosta čez Muro.
Na cesti ni oznak, zaviti pa je potrebno levo na gozdno cesto pred mostom, če prihajate iz Radencev. Izvir je oddaljen dobrih tristo metrov. Mimo vrelca vodi tudi označena sedem kilometrov dolga pot Gor pa dol kre Mure, ki ob Muro povezuje Radence in Gornjo Radgono, sega pa tudi na avstrijsko stran.
Od izvira do izvira
Železni vrelec je znan po močni prisotnosti ogljikovega dioksida, zaradi česar je gibanje v okolici omejeno. Urejena pa je cev za natakanje vode, tako da se lahko odžejate.
Šratovski vrelec je dobil ime pri istoimenskem naselju.
Ožekov vrelec se nahaja med njivami, Zemljičev vrelec pa v pritličju stare vile. Zadnji izmed vrelcev ob poti je v bližini cerkve sv. Cirila in Metoda, njegove vode pa uporablja podjetje Radenska
Celotna pot je dolga dobrih deset kilometrov, za njeno spoznavanje pa si je priporočljivo vzeti vsaj poltretjo uro časa. Če se vam zdi predolga, se je vredno sprehoditi vsaj do Petanjskega vrelca.