Črmošnjiška jelka je s prsnim premerom, ki presega 192 cm, in obsegom več kot 602 cm in višino več kot 45,5 m, je najmogočnejše drevo Kočevskega roga.
Do najdebelejše jelke najlažje pridemo tako, da gremo iz smeri Kočevja do Roške žage, kjer v križišču na travniku zavijete desno proti Mirni gori. Po ozki makadamski cesti se peljete nekaj kilometrov, dokler ne pridete do manjše jase z leseno tablo »Črmošnjiška jelka« ob debeli bukvi. Parkirajte avtomobil in nekaj deset metrov v gozdu na desni ob trasi nekdanje gozdne železnice, boste zagledali najdebelejšo jelko.
Pot do najvišje jelke, Roška pot in doživetja skrivnostnega gozda
Nekaj kilometrov vožnje stran si lahko ogledate še Rajhenavsko jelko, ki je visoka 55 metrov, ima prsni premer 1,68 cm in obseg več kot 5 m. Strokovnjaki so ocenili, da je vzklila okoli leta 1500 in je danes stara več kot 500 let.
Pot do jelke ni označena, dostop pa je enostaven. Avto se lahko parkira ob manjši jasi ob cesti med Rajhenavom in Roško žago, jelka pa je oddaljena slabih 100 metrov. Da ste ob pravi jelki, vam bo nakazala informacijska tabla.



Makadamska cesta, ki poteka v bližini jelke, je tudi del Roške pešpoti, po kateri se vsako leto odvije vzdržljivosti Pohod po Medvedovih stopinjah, zadnjih nekaj let pa tudi trail tek v sklopu Kočevsko Outdoor Festivala, povedo v destinaciji Kočevsko.
Obisk najvišje jelke lahko združimo s sprehodom po krajšem odseku Roške pešpoti, ki je sicer dolga 64 km, vodenim obiskom obrobja pragozda Rajhenavski Rog ali katerim drugim doživetjem Skrivnostnega gozda Slovenije.