Davča velja za največjo slovensko vas po površini. Zanimiv je že začetek doline po kateri pridemo do vasi. Cesta, ki se dviguje iz doline je namreč speljana ob hudourniškem potoku Davščica, ki se prebija skozi manjšo sotesko.
Cesta vodi do smučarskega središča Črni vrh, desno pa se odcepi cesta v Davčo. Po nekaj strmih ovinkih pridemo v vaško središče. Tu je nekaj kmečkih poslopij, cerkev s pokopališčem, ob župnišču pa je urejen etnografski muzej katerega ogled je možen ob vnaprejšnjem dogovoru.
Tradicija predelave lanu
Muzej predstavlja vaško življenje skozi čas. Posvečen je predelavi lanu, ki je bila nekoč zelo razširjena na kmetijah. Za skupine organizirajo tudi delavnice na katerih se lahko udeleženci seznanijo s skoraj pozabljeno dejavnostjo. Tradicija predelave lanu je v teh krajih zamrla sredi prejšnjega stoletja.
Etnološka prireditev
Z lanom se lahko pobližje spoznate tretji vikend v avgustu. Takrat Turistično društvo Davča pripravlja tradicionalno kulturno-etnografsko prireditev Dan teric. Prav za to priložnost vsako leto posejejo lan. Na prireditvi domačini pokažejo stare postopke obdelovanja lanu in izdelovanja platna. Prireditev običajno poteka ob turistični kmetiji Pr’Vrhovc. Ime je dobila po legi, saj stoji na vrhu grebena, na meji med Gorenjsko in Primorsko. Razgledi s tega dela vasi so enkratni saj segajo vse do Triglava. Obiskovalci se navdušujejo nad lepim okoljem in dobro hrano, mnogi pa pridejo zaradi rib. V bližini se namreč nahaja manjši ribnik.
Ne spreglejte slapov
Nekaj časa velja nameniti tudi raziskovanju doline po kateri teče potok Davščica, ki teče preko treh slapov. Zgornji slap se nahaja pod sotočjem dveh pritokov, ki prihajata izpod Konjskega brda in Porezna. Slap pada dobrih šest metrov globoko in se umirja v manjšem tolmunu. Srednji slap je podobno visok in velja za najlepšega. Nižje ob potoku pa lahko občudujete še tretji slap, ki se na široko razliva preko zglajenih kamnin. Vsi trije so lahko dostopni, saj s ceste v bližino vodi urejena pot.