Pestrost narave zahteva pestrost rešitev pri varstvu narave. In odgovori s terena so prav tako pestri, kot je pestra narava v Sloveniji.
Sogovorniki so v sedmih videih predstavili skrb za štorklje, urejanje kalov na planinah, odstranjevanje tujerodne vrste raka trnavca, obnovo cerkva za varstvo netopirjev, delavnice za otroke o dvoživkah, monitoring za triprstega detla ter urejanje visokodebelnih travniških sadovnjakov.
V seriji objav bomo predstavili vseh sedem, kako skrbimo za štorklje, lahko pogledate TULE, o obnovi planinskih kalov pa TULE.
Monitoring za triprstega detla
Kar 70 % slovenske Nature 2000 pokriva gozd. Pri upravljanju in ohranjanju gozda imajo pomembno vlogo lastniki gozdov v sodelovanju z gozdarji iz Zavoda za gozdove Slovenije.
Na terenu sta Gregor Štancar in Veronika Petrin iz Zavoda za gozdove, Območna enota Nazarje, predstavila, kako poteka monitoring triprstega detla. Z dobrimi podatki o prisotnosti te gozdne ptice bodo namreč lahko bolje izvajali ukrepe za ugodne življenjske pogoje gozdnih ptic v sodelovanju z lastniki.