Avtor ur: foto: GZS 8:11 dop GOSPODARSTVO

To so letošnji prejemniki Nagrade GZS za izjemne gospodarske in podjetniške dosežke

Gospodarska zbornica Slovenije (GZS) je nagrado že 57-ič podelila gospodarstvenikom kot priznanje za njihovo večletno uspešno vodenje podjetja.

Dve gospodarstvenice in trije gospodarstveniki so letos prejeli Nagrado GZS za izjemne gospodarske in podjetniške dosežke.

Nagrado GZS za izjemne gospodarske in podjetniške dosežke so prejeli:

  • Estera Brajak, direktorica podjetja Medius d.o.o. 
  • mag. Peter Čas, generalni direktor Steklarne Hrastnik d.o.o. 
  • Milan Kuster, direktor i-Vent d.o.o.
  • Medeja Lončar, direktorica podjetja Siemens Slovenija
  • Enver Šišić, generalni direktor in predsednik kolegija direktorjev Skupine Perutnina Ptuj 

Kot je na svečani podelitvi nagrad dejal predsednik GZS Tibor Šimonka, so uspehi nagrajenk in nagrajencev GZS »dokaz več, da je slovensko gospodarstvo močno, ambiciozno in odporno tudi v obdobjih negotovosti, ko se svet okoli nas spreminja s hitrostjo, ki ji je težko slediti. V svetu, kjer se soočamo z geopolitičnimi napetostmi, nenehnimi regulativnimi zahtevami, energetskimi in surovinskimi izzivi, ni lahko vztrajati. A prav tu se pokaže prava moč – moč vizionarskega vodenja, močnih vrednot in trdne povezanosti.«

Nagrada GZS se podeljuje posameznikom, ki s svojim delom pomembno prispevajo k razvoju slovenskega gospodarstva, inovacij in podjetniškega okolja. Prejemniki nagrade so vodilni gospodarstveniki in gospodarstvenice, ki s svojimi podjetji dosegajo izjemne rezultate, ustvarjajo nova delovna mesta in prispevajo k trajnostnemu razvoju slovenskega gospodarstva.

Celota je več kot vsota njenih delov

Rdeča nit letošnjega dogodka, Aristotelova misel, da je celota več kot vsota njenih delov, se mu zdi zato zelo pomenljiva. »Kajti, uspeh ni nikoli zgolj plod enega posameznika. Uspeh je ekipa, je skupna strast, je vera, da je skupaj moč doseči več,« je povedal in dodal, da GZS verjame v gospodarstvenike, ki s prizadevnostjo, žarom v očeh, pogumom in srčnostjo ustvarjajo nekaj več. »Vemo, da podjetništvo potrebuje okolje, ki ne ovira, temveč spodbuja. Da potrebuje prostor za rast, ne le v Sloveniji, temveč tudi širše. Brez močnih podjetij namreč ni močnega gospodarstva in brez slednjega ni močne države,« je bil jasen predsednik GZS.

Ob prejemu nagrade je tudi Milan Kuster,direktor podjetja i-Vent, ki je s svojo vizijo, inovativnostjo in podjetniškim pogumom ustvaril eno najuspešnejših zgodb v slovenski prezračevalni industriji, izpostavil, da je naloga dobrega direktorja skrb za smisel podjetja: »Če to opravlja dobro, potem tudi vsako delovno mesto pridobi svoj smisel. Sodelavec, ki razume smisel, poslanstvo podjetja, ga udejanja pri svojem delu in aktivnostih. Le tako lahko podjetje kot celota preseže zgolj vsoto posameznih aktivnosti.«

Milan Kuster je svoje podjetniško potovanje začel iz osebne potrebe – iskanja rešitev za zdravstvene težave svoje hčere. To ga je pripeljalo v svet prezračevalnih sistemov, kjer je prepoznal velik potencial za izboljšave in inovacije. Leta 2010 je ustanovil podjetje Lunos d.o.o., ki je hitro postalo sinonim za vrhunske prezračevalne rešitve. Vendar pa je Kusterjeva podjetniška ambicija segla dlje. Omejitve pri sodelovanju z nemškim partnerjem so ga spodbudile, da ustanovi i-Vent d.o.o., podjetje, specializirano za razvoj pametnih prezračevalnih sistemov.

Kuster je s svojo ekipo razvil lastne visokotehnološke prezračevalne rešitve, ki omogočajo energetsko učinkovito in avtomatizirano prezračevanje bivalnih prostorov. Danes je i-Vent globalni igralec na področju prezračevanja, zahvaljujoč partnerstvu z britansko delniško družbo Volution Group. To je podjetju omogočilo dostop do novih trgov in nadaljnji razvoj inovacij, zaradi česar je i-Vent postal prepoznan kot eden vodilnih ponudnikov pametnih prezračevalnih sistemov v Evropi.

(Visited 38 times, 1 visits today)
Close